»  תחבורה    

תחבורה

רכב פרטי וכבישים

לישראלים הרוצים לנהוג במקדוניה, רשיון נהיגה ישראלי בר תוקף ובצמוד לו רשיון נהיגה בינלאומי - הם חובה. דעו לכם, כי הכבישים הבינעירונים מתוחזקים היטב, אבל כבישי המשנה משובשים, מאוכלסים לעיתים בעגלות רתומות לסוס או חמור ולא מוארים. בנוסף, בכבישים בהרים - הדרכים מפותלות,  צרות, לא מסומנות כראוי, חסרות גדרות בטיחות ומסוכנות. כל זה נכון כפל כפליים כשמזג האויר מתחיל להיות חורפי (גשם, כביש רטוב, ערפל ורוחות). לידיעת כל הישראלים - הנהיגה במקדוניה עלולה להיות באמת מסוכנת. נהגי מקדוניה, להפתעתכם הרבה, מתעלמים מהמהירות המותרת, מתמרורים (כולל תמרור עצור) ומרמזורים. מחזה נפוץ הינו פניות שמאלה דווקא מהנתיב הימני, או כניסה לרחוב ללא כניסה. בנוסף, קחו בחשבון כי הרכבים במקדוניה אינם חדישים, הרמזורים לא תמיד פועלים, פנסי הדרך מאירים את הדרכים בלילות מתי שבא להם, בקיצור באלאגן!

בנוסף במיקרה ויצא לכם ללכת רגלית בערים הגדולות  -שימו לב. מעברי החציה ואורת אדומים הם המלצה בלבד לנהגים, במקדוניה נהוג להתעלם מהולכי הרגל ולא לעצור במעברי חציה...

רכבות במקדוניה

למקדוניה, מערכת מפותחת של תחבורה ציבורית (ירושת השלטון הקומוניסטי של יוגוסלביה) ולבד מהרכבות החוצות אותה, ניתן להגיע ברכבות לשכנות מצפון - סרביה ובולגריה ומדרום - יוון. כל הקווים המקומים מתופעלים ע"י חברת רכבת מרכזית אחת, "רכבות מקדוניה" (Makedonski Zheleznici). סך אורך קוי הרכבת במקדוניה הינם 900 ק"מ. סקופיה נמצאת במרכז קוי רכבת יבשתי גדול המחבר את בלגרד בצפון לסלוניקי ביוון ולפיכך לא מפתיע שסקופיה הינה תחנת הרכבת המרכזית של מקדוניה. מסקופיה יוצאות רכבות לכל מקדוניה ובכלל זה לצפון (לקומנובו - Kumanovo) למערב (טאטuבו - Tetovo), למזרח (שטיפ - Shtip), למרכז מקדוניה (ואלס - Veles) לדרום-מזרח גאבג'ליצ'ה (Gevgelija) ולדרום-מערב (פרילאפ - Prilep) וביטולה (Bitola). בתכנון יוקם קו רכבת מבולגריה לאלבניה שייחל בגצ'וסבו  (Gjuesevo) שבבולגריה, יעבור דרך קומאבונו (Kumanovo) בצפון מקדוניה ויסתיים בדורס (Durres) שבאלבניה.

Compare more than 130000 hotels. Low Prices Guarantee!
click here for macedonia hotels

 

 

 קישורים : פרוג'ה  רימיני  טורינו

קישורי תחבורה נוספים : רכבות באיטליה

 
  עמוד הבית
  הזמנת מלון במקדוניה
  אוכריד מלונות
  סקופיה מלונות
  ביטולה מקדוניה
  טיסה למקדוניה
  מקדוניה אוכל
  כיצד מגיעים למקדוניה
  אטרקציות במקדוניה
  מקדוניה תחבורה
  מקדוניה מידע חיוני
  מקדוניה מזג אוויר
  שטח, גבולות ואקלים
  מלונות מומלצים במקדוניה
  השכרת רכב במקדוניה
  איטליה
  מפת מקדוניה
  טיול במקדוניה
  טיול מקדוניה 2
  צור קשר + אתרים
  פרסום באתר