»  נוף ואקלים    

נוף ואקלים

הרפובליקה של מקדוניה ממוקמת במרכז של חצי האי הבלקן (בדרום מזרח אירופה) משתרעת על שטח של 25,713 קילומטרים רבועים ופני השטח שלה מאופיינים על ידי הרים גבוהים ועמקים נרחבים ושטחים המשמשים לגידולים חקלאים. ההרים משתייכים לשני רכסים שונים: דינארסקה ורודופסקה. רכס דינארסקה הוא העתיק יותר ורכס רודופסקה הוא הצעיר יותר מביניהם ופני השטח שלו הם הרריים ומחוספסים, וגובה ההרים נע בין 1800-2800 מטר.

מבחינת אזורי אקלים - מקדוניה שוכנת בין קוי רוחב 40 ל 42 והאקלים במקדוניה משלב אקלים ים תיכוני עם האקלים של פנים יבשת ארופה. מכיון שהמדינה שוכנת בדרומה של היבשת, היא כוללת בתוכה מספר רב של תת אזורי אקלים ובתוכם :

בדרומה של המדינה קיימים אקלים ים תיכוני הרלוונטי לאזור הים התיכון (מ -50 מטר עד 500 מטר מעל פני הים), ואקלים יבשתי מתון (באזורים עד 600 מטר), מעט יותר צפונה שורר אקלים יבשתי חמים (מ -600 עד 900 מטר מעל הים), שוב אם נעלה מעט יצפונה  (באזור קו רוחב 41) שורר אקלים יבשתי קר (מ 900 מטר ל 1100 מטר) ואקלים יבשתי קר שורר גם באזור ההר (1100 - 1300 מטר) באזורי הרמה של מקדוניה ואזורי ההרים במקדוניה שוררים אקלים תת-אלפיני (1,650 ל 2,250 מטר) ואלפיני (מעל 2250 מטר מעל פני הים).


גבולות  
מקדוניה גובלת בסרביה מצפון, בבולגריה מכיוון מזרח, ביוון מכיוון דרום ובאלבניה מכיוון מערב. מקדוניה היתה ממוקמת ועדיין ממוקמת על דרך סחר ראשית וחשובה מיון לכיון פנים יבשת ארופה (ולולא החרם היווני על מקדוניה, בוודאי היא היתה מרויחה משהו ממיקומה האסטרטגי).

בירת מקדוניה הינה סקופיה, והינה העיר המרכזית בחשיבותה במקדוניה. עיר חשובה לא פחות מבחינה תיירותית הינה אוקריד, שם מצויה העיר העתיקה והעיר העותמנית של אורקיד. הערים הנוספות החשובות במקדוניה הינן : Bitola, Kumanovo, Ohrid, Tetovo, Veles, Gostivar, Stip ו Strumica. 
  עמוד הבית
  הזמנת מלון במקדוניה
  אוכריד מלונות
  סקופיה מלונות
  ביטולה מקדוניה
  טיסה למקדוניה
  מקדוניה אוכל
  כיצד מגיעים למקדוניה
  אטרקציות במקדוניה
  מקדוניה תחבורה
  מקדוניה מידע חיוני
  מקדוניה מזג אוויר
  שטח, גבולות ואקלים
  מלונות מומלצים במקדוניה
  השכרת רכב במקדוניה
  איטליה
  מפת מקדוניה
  טיול במקדוניה
  טיול מקדוניה 2
  צור קשר + אתרים
  פרסום באתר